poniedziałek, 3 października 2022

Jak wstąpić do OSP Grajewo?

Kto jest ważniejszy w OSP prezes czy naczelnik?

czy mając 27 lat i będąc kobietą mogę zapisać się do osp?

Lena, jak najbardziej mozesz

Nie ma jak na razie damskiej ekipy

W statucie jest WSZYSTKO opisane. Poczytaj....

W mieście żeńska drużyna raczej się nie utrzyma, w gminnych osp dużo druzyn takich jest

Stachu ale tu nie mam mowy o drużynie pożarniczej, a o wstąpieniu do straży. Min. 18 lat, dobry stan zdrowia oraz nieposzlakowana opinia to główne warunki jakie trzeba spełnić. Wystarczy w przeglądarce poszukać i kontakt znajdziesz. Myślę, że Prezes czy Naczelnik chętnie udziela wskazówek i wskażą drogę.

Karol, a co wyżej piszą?

A jak wstąpić do ZAWODOWEJ .

https://grajewo.osp.pl/podstrona/nabor,365/
W skrócie: wypełniasz formularz (2 członków OSP musi chyba się na nim podpisać), niesiesz do Starostwa Powiatowego (wydz. Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich) i czekasz na kontakt od kogoś z zarządu i na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej możesz dostać skierowanie na kurs podstawowy strażaka. Z tego co się orientuję kurs się zaczął, także trzeba byłoby poczekać do następnego roku. Po zdaniu egzaminu teoretycznego i sprawnościowego zacznie się jedną z najbardziej pożytecznych i satysfakcjonujących przygód w życiu

Jak? Trzeba umieć myśleć i czytać...

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.