czwartek, 29 lutego 2024

"Thank you, USA"

Europoseł Sikorski.Czy takim wpisem na Twitterze szkodzi Polsce? Czy jest na utrzymaniu Moskwy? Czy to kolaborant?

To nie kolaborant, tylko płatny, przekupny oksfordski niedorozwój umysłowy.

Może tym wpisem nareszcie ten buc zakończy swoją karierę w Polsce. Jego ego jest nawet większe niż ego TW Bolka i tak jak u Bolka z wiekiem dominuje nad rozumowaniem człowieka. Ja się cieszę z takiego obrotu sprawy. Jeden szkodnik Polski został oficjalnie zdemaskowany. Na pohybej jemu i jego kompanom z partii.

Ja Sikorskiego nie lubię za skrajne antylewicowe poglądy, jednak zarzucać mu że jest na utrzymaniu Moskwy jest dużym, delikatnie mówiąc, nieporozumieniem.

A ja chcialbym zapytac jak Kaczynski ze swoimi PiSowcami na codzien po kilka razy dziennie mowia i wypisuja rozne rzeczy na cala Unie, sasiada Niemcy, Francje itp to jest w porzadku. Na czyim utrzymaniu jest Kaczynski,Morawiecki, Macirewicz, Ziobro i reszta politykow PiS.

Tylko chciałbym przypomnieć że każdy np. polityk , który bierze pieniądze od obcych państw czyli niemcy rosja powinien zostać zatrzymany bo pracuje dla obcych i bierze za to pieniądze. kolaborant !

Prezes w głowie Ci namieszał ?

On już dawno, odleciał. A teraz to udowodnił. Cóż szkoda dla Polski, jak również dla całej Europy. I jego nazywają europosłem. A co gorsze, jest nim.

A poseł Braun z Konfederacji występuje w Rosyjskiej telewizji i jest na usługach propagandy Putina. Różnica jest taka ze poseł Braun jest obecnym posłem na sejm RP, a Sikorski to se co najwyżej może tweeta napisać.

W końcu zdarzyło mu się prawdę powiedzieć

Wpis jak najbardziej ok. To polityka USA przyczyniła się do tej sytuacji z gazociągami. Przecież wielu ludziom i z prawa i z lewa o to przecież chodziło aby gazociąg nie powstał.

02.09.2010 roku Siergiej Ławrow bierze udział w naradzie polskich ambasadorów w Warszawie na zaproszenie Sikorskiego.
Styczeń 2020 wypowiedź Sikorskiego w TVN "Rosja nie jest naszym wrogiem, a Putin to nie Stalin, jeśli morduje to detalicznie nie hurtowo"
W Kijowie w 2014 roku do Ukraińców "Podpiszcie porozumienie albo wszyscy zginiecie"
Takich różnych wypowiedzi Sikorskiego sprzyjających Rosji jest mnóstwo. Dlatego zastanawia mnie gdzie są nasze służby, że taki debil chodzi i takimi wypowiedziami zagraża bezpieczeństwu nie tylko Polski ale także całemu zachodowi. Co gorsza 25% chcę głosować na tych panów z PO, ciężko mi to pojąć ale chyba są na takim poziomie jak ten Sikorski. Służyć dla innych państw ale nie Polsce.

Pewien chłop po zawodówce swego czasu palnął o więzieniu talibów w naszym kraju, nazwano go oszołomem, a po pewnym czasie okazało się, że mówił prawdę. Zatem pan szlachcić po zachodnich uniwersytetach raczej wie co mówi, bo nic nie wiadomo aby miał żółte papiery.

wilkołak, to co napisales w swoim komentarzu swiadczy tylko tym ,ze chyby nie wiesz , ze kampanie wyborcze wyszystkich partii skrajnie prawicowo- nacjonalistycznych finansowal i finanasuje Kreml !

Przecież on chciał rafinerię w Możejkach sprzedać ruskim

Jeśli ta wypowiedź ma go zdyskredytować jako polityka, to co można powiedzieć o wypowiedziach członków Konfederacji? Co powinno stać się z całym obecnym rządem w związku z: permanentnym kłamaniem (jak żaden w historii), rozrywaniem UE, próbą likwidacji TVN24, podzieleniem Polaków na lepszych i gorszych. Za to wszystko Putin już wiele razy pił szampana. A setki afer, kolesiostwo, nepotyzm, upadek gospodarki, łamanie prawa? To kolejne powody do świętowania w Rosji. Może Pan Edek odniesie się do tego? Ale już znam odpowiedź - to propaganda TVN, i lewackie jęczenie. Prawda?

Do Sebastiana. Nie próbuj tego zrozumieć, bo ci się nie uda. Jeśli chodzi o poziom Sikorskiego, to jest on niezwykle utalentowanym i wykształconym politykiem, w odróżnieniu od polityków PiS. To była po prostu nieprzemyślana wypowiedź, za którą powinien być politycznie ukarany. Jak chcesz to mogę podać ci wypowiedzi polityków twojej opcji: np. wyższej inflacji i wzrostu stóp procentowych nie będzie (rok temu), można palić chrustem, LGBT to nie ludzie, niech kobiety zajmują się domem a nie pracą i karierą - jest tego setki, a z aferami tysiące. Wystarczy??? Spójrz co dzieje się z naszą gospodarką, gdzie zmierzamy.

To duży błąd .Chcę tylko zapytać zawziętych krytyków p.Sikorskiego-jak oceniają ujawnienie listy naszych agentów przez ówczesnego wiceministra Macierewicza-za zgodą prez. L. Kaczyńskiego?? Czy to dowodzi, że te osoby były obcymi agentami?

Daro., Sebastianek , opiera swoja wiedze polityczna wylacznie na satyrycznych obrazkach wykopanach ze skrajnie prawicowo-nacjonalistycznych brukowcow, ktore wkleja na e-Grajewo systematycznie.Procz wklejania obrazkow, bawi sie w kopiowanie i wklejanie bezymyslnych tekstow , ktorych kompletnie nie rozumie. Natomiast w ,momencie, kiedy przechodzi sie do merytoryki w temacie, on przechodzi do atakow uzywajac schowinitycznego jezyka ubranego w epitety, dodatkowo w swojej bezradnosci ogarnieta frustaracja, wysyla innych do lekarza udzielajac jednoczesnie porad.

Daro to ja też mogę Tobie podać setki wypowiedzi i afer polityków Twojej partii takich jak szczaw i mirabelki, moherowe berety, wieku emerytalnego nie będziemy podnosić, podatków nie będziemy podnosić, za granicę się nie wybieram bo jestem premierem Polski a za tydzień czmych do UE, gdzie są pieniądze zakopane, nie mam żadnych guzików żeby ceny obniżyć, jeszcze jedna bitwa dorżniemy watahy-Radosław Sikorski, pieniędzy nie ma i nie będzie, weź kredyt lub wyjedź za granicę dobre rady Komorowskiego itp. Daro to Ty spójrz co się dzieję z gospodarką nie tylko w Polsce ale i na świecie. Jeżeli Ty nie dostrzegasz, że teraz jest wojna na Ukrainie a wcześniej COVID i pompowanie miliardów, żeby przedsiębiorców ratować i miejsca pracy. W związku z tym to są główne przyczyny inflancji oczywiście, że nie jedyne ale inflancja jest nie tylko u nas bo cała Europa i nie tylko z nią się zmaga. Wpisz sobie inflancja na świecie wykres, to może zobaczysz co się dzieję w innych krajach. Zobacz też jaka była inflancja przed COVIDEM w latach 2016-2020 to może jakieś wnioski wyciągniesz, co z czego wynika, chociaż mam wątpliwości. Włącz myślenie a wyłącz telewizor a szczególnie jedną stację, która przedstawia, że w Polsce jest tylko źle a w innych krajach mleko i miód płynie. Co do Sikorskiego to taka dobra rada dla Ciebie "Nigdy nie pomyl wykształcenie z inteligencją. Możesz mieć dyplom i wciąż być idiotą" Richard Feynmann. Zobacz w którym roku Sikorski wyjechał do Wielkiej Brytanii aby nauczyć się angielskiego i zadaj sobie pytanie czy w tamtych czasach zwykły szarak mógł tak sobie wyjechać.

obywatel L jakiej listy moskiewskich agentów?

Sebastian z tej twojej madrej wypowiedzi pod tytulem wiesz, ze nic nie wiesz, gdzie cieszysz sie z tego ze w Polsce im gorzej tym lepiej jest , nic sensownego nie wynika. Usprawiedliwiasz wysoka inflacje w kraju , nie podajac konkretnych przykladow innych panstw Europie, gdzie inflacja stoi na rownie wysokim poziomie.Do kompletu brakuje jedynie winy Tuska.
Smutne jest to, ze w naszym kraju niezliczona ilosc osob nie dotrzega niewyobrazalnie szkodliwej roli kosciola, jaka on pelni panstwie polskim. Wspominalem juz o tym, wypowiadajac sie w innych tematach , ze wiekszosc spoleczenstwa w Polsce(podobnie jak ty) , nie ma swiadomosci, nie wiedza lub nie chca wiedziec, jak bardzo (z wielka pomoca partii PiS), kosciol katolicki ruinuje nasza gospodarke ekonomiczna grabiac okrutnie nie tylko -majatki panstwowe ,ale rowniez wysysajac brutalnie niezliczone kwoty pieniezne ze skarbu panstwa (liczone w miliardach , ktory jest praktycznie pusty) !Pustki finansowe zamiast uzupelnic idac na ugode z Unia Europejska, to PiS zaczyna odswiezac sprawe dotyczaca repracji wojennych od Niemiec , lecz publicznie nigdzie jak do tej pory nie podano jak mialoby dojsc do tego realnie! Trzeba byc b. utopijnym i bezkrytycznym czlowiekiem, by wierzyc w cos co prawnie nie da sie wyegzekwowac- a lud wybrany w to wierzy- lacznie z toba osmielam twierdzic.
Wracajac to tematow koscielnych, otoz od czasow rzadow dzikiej kato- solidarnosci, zadna inna partia lewicowa nie przyzwalala na takie zaborcze i grabiezcze czyny jakich dopuszczal sie (wtedy) i obecnie za rzadow PiS-u kosciol. Straty jakie ponosi nasz kraj , trudno jest oszacowac, poniewaz nikt nie kontroluje przeplywu finansow i majatkow i instytucjikoscielnej. Istotne jest ,ze dzieki swietej ,prawej i sprawiedliwej partii, kosciol pod wzgledem majetnosci -posiadania gruntow zaczyna doscigac skarb panstwa. Czy welug ciebie ma to wplyw na infacje? Jesli uwazasz ,ze nie , to zapoznaj sie z umowa zwana Konkordatem, a potem przestudiuj (ze zrozumieniem) z bardzo kontrowesyjnym projektem , do jakich zalicza sie fundusz koscielny !

Do Sebastiana. Miły Panie, niech Pan ogarnie się i zacznie mówić własnym językiem, a wtedy na pewno do pańskich wypowiedzi ustosunkuję się. Proponuję dyskusję na fakty, a nie populizmy. Cop Pan na to?

do Kiły.W latach 2006-07 A.Macierewicz jako wiceminister MON wykonując ustawę sejmową opracował raport o dzialalności wojskowych służb informacyjnych do 2003r.W tym raporcie umieścił nazwiska polskich agentów i szczegóły różnych akcji wywiadowczych i ujawnił to całemu światu. Oczywiście były też osoby omyłkowo wpisane, którym póżniej nasze państwo musiało płacić odszkodowania. Ujawnienie nazwisk polskich agentów pomogło odkryć tożsamość ich współpracowników za granicą R P. Czym to Kończyło się ????????

Radek teraz powinien ,usunąć się w cień, doskonale wie co zrobił ,
czas jego po tym wpisie w polityce minął.

Daro to wskaż, które wypowiedzi polityków PO przytoczone przeze mnie są kłamstwem a nie faktem. Inflancja przed COVIDEM i wojną na Ukrainie 2016 -0,6%, 2017 2,0%, 2018- 1,6%, 2019- 2,3%, 2020- 3,4%. Pierwszy przypadek COVID w Polsce pojawił się 04.03.2020. Przez pół roku można powiedzieć cała gospodarka stanęła. Rząd wtedy przygotował tarcze antykryzysowe, które uratowały setki małych czy średnich przedsiębiorców. Wpompowanie takich pieniędzy musiało w późniejszym czasie odbić się wzrostem inflancji, ale dzięki tym tarczom jesteśmy na drugim miejscu w Europie pod względem najniższej stopy bezrobocia u nas wynosi 2,7%, w Czechach 2,4% dane Eurostatu za czerwiec. Chociaż żeby nie wojna na Ukrainie to ta inflancja nie byłaby aż tak duża, ponieważ w 2021 roku jeszcze wyniosła 5,1% pomimo dwóch lat zmagania się z COVIDEM. W lutym 2022 roku wynosiła jeszcze 8,5% po wybuchu wojny na Ukrainie z miesiąca na miesiąc zaczęła drastycznie rosnąć. Nie twierdzę, że wszystko co rząd robi jest wspaniałe i nieomylne ale twierdzenie, że wszystko jest winą rządu tj. dla mnie jak życie w innej rzeczywistości niż ta, która nas otacza. Przytoczę tu dane jaka jest inflancja w krajach, które są można powiedzieć najbliżej punktu zapalnego z sierpnia bo jeszcze z września nie ma takich danych: Turcja 80,21%, Mołdawia 34,29%, Estonia 24,8%, Ukraina 23,8%, Litwa 22,4%, Łotwa 21,5%, Białoruś 17,9%, Bułgaria 17,7%, Czechy 17,5%, Bośnia i Hercegowina 16,8%, Macedonia 16,8%, Polska 16,1%, Węgry 15,6%, Rumunia 15,32%, Czarnogóra 15%, Słowacja 14,07%. W Niemczech najbardziej rozwiniętej gospodarce w Europie za sierpień była inflancja na poziomie 7,9%, natomiast za wrzesień wzrosła do 10%. Mam pytanie do Ciebie, to też tam PiS rządzi i rozwala gospodarkę w tych krajach? Z tego co napisałeś wcześniej to tak wygląda. Wspomnę jeszcze tylko, żeby nie tarcza antyinflacyjna, która została wprowadzona przez rząd poprzez m.in. obniżkę akcyzy na prąd i niektóre paliwa silnikowe, zwolnienie z akcyzy energii elektrycznej dla gospodarstw domowych, obniżkę VAT na paliwo z 23% do 8%, na gaz z 8% na 0%, czy obniżka VAT do 0% na większość artykułów żywnosciowych to ceny jeszcze byłyby wyższe. Teraz cofnij się do rządów PO-PSL i jakie mieli recepty jak jakiś kryzys wystąpił o skali wielokrotnie mniejszej niż obecnie. Zacytuję Tobie wypowiedź Tuska z 2011 roku jakie miał recepty "Ci którzy rozumieją elementarnie gospodarkę wiedzą, że gdyby rząd miał guziki i na jednym byłoby napisane niskie ceny żywnosci, a na drugim wysokie, to ja bym nic innego nie robił tylko bym naciskał ten guzik niskie ceny. Tylko takich guzików nie ma". Dzięki Bogu, że w tych czasach nie rządzą bo aż strach pomyśleć jakie recepty teraz by miał dla Polaków. Do Sikorskiego już nie będę się odnosił, tylko proponuję Tobie posłuchaj sobie rozmów przy ośmiorniczkach, które zostały nagrane i sam ocenisz ten knajacki język i chamstwo tego buca.
Daro zawsze opieram się na faktach, tylko jak ktoś słucha jednego źródła to mu się wydaję, że to wszystko jest nieprawda i populizm, bo mu tego tam nie powiedzieli. Dlatego zachęcam poszerzać wiedzę o wszystkie źródła informacyjne i wtedy jest łatwo porównać, kto kłamie, manipuluje czy mówi połprawdy lub cały czas mija się z prawdą. Podam Tobie ostatni przykład podania półprawdy przez TVN w sprawie ostatniego szczytu ONZ. Ambasador Rosji przy ONZ wykorzystał internetowy wpis Sikorskiego pokazując go na forum aby zaatakować Stany Zjednoczone, że są odpowiedzialne za rozwalenie gazociągów. W faktach TVN był materiał z ONZ ale zupełnie przemilczano w nim to, jak Sikorski przysłużył się rosyjskiej propagandzie. Widzisz taki szczegół a jaką robi różnicę w przekazie. Taka tj. właśnie prawda tej stacji przez całą dobę:)

Do Sebastian, umiesz liczyc ? Jesli tak, to napisz prosze i wylicz na biorac pod uwage srednia godzinowa stawke w Polsce i w Niemczech; ile moze kupic Polak produktow w sklepie za 15 zl- a ile Niemiec za 15euro.
Sadzac po twojej wypowiedzi , wielkiej wiedzy nie posiadasz , wiec o porownanie cen w relacji Polska -Niemcy - juz nie bede pytal, lecz przyjmij do wiadomosci, biorac jednoczesnie pod uwage relacje zarobkowe, ze podstwowe produkty zywnosciowe i przemyslowe codziennego uzytku sa w Niemczech o wiele tansze !

Uczepiłeś się inflacji, a temat był inny. Obecnie poziom inflacji bazowej to ok. 9-10 %. Jeśli chodzi o afery, to PiS bije wszystkie inne ekipy na łeb i szyję, z czym się chyba zgodzisz. I proszę cię nie porównuj skali manipulacji TVP do TVN. Jeszcze trochę to paski w TVP Info przysłonią cały ekran (ale ich na ,,farbę" jest stać, bo otrzymali ponad 2 mld dofinasowania, czego nie było za wcześniejszych rządów).

Daro widzę, że już dyskusja z Tobą merytoryczna się skończyła. Fakty nie pasują Tobie. Ok rozumiem. Co do telewizji to fajnie było jak PO-PSL rządziło, wtedy wszystkie stacje TVP, POLSAT, TVN jednym głosem mówili. Wtedy to był pluralizm medialny:) a jak jakaś redakcja np. Wprost nie pomyśli władzy pisała to ABW wkraczała i laptopy wyrywała lub dziennikarzy zwalniali z Rzeczypospolitej. Standardy demokratyczne na najwyższym poziomie. Co do afer, jeżeli miałbym wymienić wszystkie to kilka godzin musiałbym pisać. Wymienie kilka: afera hazardowa, afera Amber Gold-syn Tuska zamieszany, afera autostradowa-która doprowadziła polskie firmy do upadłości, afera wyciągowa, afera reprywatyzacyjna, afera stoczniowa i rodzynek afera taśmowa na której sam Bartłomiej Sienkiewicz powiedział o swoim rządzie "Polskie inwestycje rozwojowe są, niestety, jak to się górnolotnie nazywa i bardzo eufemistycznie...Ich po prostu nie ma. To ch...j, d...a i kamieni kupa". Dalej nie będę się rozpisywał bo i tak to nie ma sensu, ale posłuchaj sobie tych taśm, tam jest całe podsumowanie rządów PO-PSL przez ich samych.
Schweinehund co tak słabo porównałeś Polskę do Niemiec, przecież zawsze byliśmy takim bogatym państwem. Żadne wojny nas nie zniszczyły, żadnej komuny u nas nie było, Polska spokojnie się rozwijała i kwitła:) ja bym porównał nas do Liechtenstainu, gdzie średni zarobek netto wynosi ponad 28 tys. zł miesięcznie i są to najwyższe zarobki nie tylko w Europie ale i na świecie:) a teraz trochę poważniej, jeżeli chcesz porównać nas do Niemiec to proponuję Tobie wziąć zarobki nasze sprzed 20, 10, 5 lat i obecnie. I wtedy zobaczysz czy my do tych Niemiec się zbliżamy czy oddalamy. Po takiej rzetelnej analizie możesz jakąś mądrość napisać i zobaczymy jaką wiedzę posiadasz:) Filip Horacek czeski dziennikarz pod koniec lipca zrobił te same zakupy w trzech krajach w Lidlu. W Czechach zapłacił najwięcej 227 zł, w Niemczech 210 zł natomiast w Polsce 160 zł:) pozdrawiam was panowie o tak ogromnej wiedzy, którą posiadacie tylko w jedną stronę:)

Sebastian, nie wiedzialem ,ze w Czechach i w Niemczech mozna placic w zlotowkach. Rozumiem ,ze "te same zakupy", ktorych dokonal Czech w krajach trzech, sa wyliczone wedlug nastepujacego kursu - cen europejskiej waluty, czyli: Polska- 1Euro= 3 zl, Czechy- 1Euro= 24,48 CZK, Niemcy- 1Euro=4,85zl .... i dlatego w pisowskim raju jest wszystko tanie.
Gratuluje ogromnej wiedzy ekonomicznej, szkoda ,ze "tych samych produktow" niepotrafisz wymienic , ktore kupowal Pan Horacek - czy to jakas tajemnica, czy czeski film ?

Faktycznie, dyskusja z Toba skończyła się. Chciałeś zabłysnąć, ale nie wyszło. Wszystko ściągasz z Internetu (np. stopy inflacji - Wikipedia, itp.). Zero samodzielnego myślenia i krytycznej analizy. Ot typowa cecha elektoratu PiS. Życzę dużo ciepła tej zimy, miłego oglądania TVP Info (jedynej słusznej telewizji) oraz Trwam. Jaka żenada i smutna prawda o elektoracie obozu zjednoczonej prawicy.
P.S. Niestety Sebastianku trafiłeś na osobę, u której tego typu treści stanowią chleb powszedni.

Do Sebastian, ponizej prezentuje table z cenami niektorych podstwowych produktow w Niemczech, tabela zawiera ceny z przed i w czasie inflacji.Gdybys mial problemy ze zrozumieniem , chetnie przetlumacze . Moge rowniez podac znacznie wiecej przykladow cen z branz , np. przemyslowych.Prownaj sobíe ceny i zwroc szczgolna uwage na relacje zarobkowe oraz pojemnosc i wage produktow oferowanych w Polsce i w Niemczech. Uwazam ,ze est to b. wazny szczegol na ktory warto zwrocic uwage , chociazby na przykladzie masla; w Polsce kostka masla i jej zawartosc , to 200 gr. w Niemczech z kolei jest to 250 gr.
"So haben sich die Preise zwischen März und August 2022 verändert:

Röstkaffee (gemahlen, Mild) von damals 3,99 Euro auf 4,99 Euro.
Cornflakes (geröstet, 500 Gramm) von damals 1,09 Euro auf 1,39 Euro.
Müsli (Vollkorn, ein Kilogramm) von damals 1,09 Euro auf 1,39 Euro.
Konfitüre (Sauerkirsch, 450-Gramm-Glas) von damals 1,19 Euro auf jetzt 1,39 Euro.
Spaghetti (500 Gramm) von damals 0,75 Euro auf 0,89 Euro.
Butter (250 Gramm) von damals 1,99 Euro auf 2,29 Euro.
Milch (1 Liter, 3,5 Prozent Fettanteil) von damals 0,88 Euro auf 1,09 Euro.
Nudeln (Penne, 500 Gramm) von damals 0,75 Euro auf 0,89 Euro.
Mineralwasser (Medium, 1,5 Liter) von damals 0,19 Euro auf 0,25 Euro.
Käse (Maasdamer, 300 Gramm) von damals 1,99 Euro jetzt 2,49 Euro.
Tee (Pfefferminze, 25 Beutel) von damals 0,59 Euro jetzt 0,65 Euro.
Reis (Basmati, ein Kilogramm) von damals 1,99 Euro jetzt 2,49 Euro.
Chips (Paprika, 300 Gramm) von damals 0,89 Euro jetzt 1,19 Euro.
Toilettenpapier (Dreilagig, zehn Rollen) von damals 2,95 Euro jetzt 3,75 Euro."

Prosze uprzejmie podaj mi ceny powyzyszych produktow w Polsce w celu konfrontacji , czy Polak faktycznie wydaje na zakupy mniej od Niemca- majac na uwadze kurs euro i relacja zarobkowe w obu krajach.
To co ty kopiujesz i wklejasz , niejak sie ma do panujacej rzeczywistosci,a w Twojej wypowiedzi brakuje najwidoczniej samodzielnej oceny tego co jest zwiazane z infacja w naszym kraju. Probujesz wprawdzie bez przekonania i argumentow; nie znajac kompletnie realiow dot. ekonomii panujacych w krajach przez Ciebie wymienionych cos udowodnic, ale nie wiesz co !
Zadam Tobie bardzo proste pytanie ile kosztuje chleb ,ser, maslo, maka ,ryz,kawa, papier toaletowy w takich krajach jak: Bulgaria,Czechy, Mołdawia , Estonia , Ukraina , Litwa , Łotwa , Białoruś , Bośnia i Hercegowina , Macedonia , Węgry , Rumunia , Czarnogóra , Słowacja.
Zastanawia mnie dlaczego Twoja kopiarka objela kraje spoza Unii Europejskiej?- czy mam rozumiec, ze chodzi o to, zeby Polske postrzegac jako potege gospodarcza wsrod skrzatow ekonomicznych w Europie?, do jakich bezwatpienia mozna zaliczyc byle jugoslawianskie republiki i wasala Rosji- Bialorus !

P.S. , twoje porownanie oprate na obwinianiu i ciaglym zrzcucaniu winy
na przeszlosc historyczna(ktore jest bezwatpienia wynikiem propagandy TVPiS) za dziejsza rzeczywistosc panujaca w Polsce , mam uwazac za cos , co nalezaloby odbierac powaznie?Kompromitujace jest to, ze w swojej narracji probujesz nieudolnosc rzadzacych , infalcje i balagan ekonomiczny panujacy w kraju usprawiedliwiac historycznymi nieszczesciami wojennymi ,siegajac do dalekiej przeszlosci. Jakie to jest proste, pospolite i typowo pisowskieNajbardziej zalosne w tym wszystkim jest to, ze ta prawda ,ktora stworzyli wam skrajni prawicowcy dziala tak skutecznie jak opium,szczegolnie przed wyborami. Zastanawia mnie ile czasu jeszcze bedziemy trawac w roli meczennika, ofiar wojennych , jak nie hitlerowcow, to bolszewikow, czy wdrazanie takich ideologii , daje nam jakiekolwiek perspektywy na przyszlosc? Rozumiem ,ze wedlug ciebie nalezy winic za nieudolnosc i "polnische Wirtschaft" jaki mamy w kraju, wszystkich , ktorzy nas otaczaja, ale nie obecny rzad ?
Zapewne nalezysz do tej elity lepszego sortu, co slepo wierza w mit o reparacjach wojennych od Niemiec.
Zastanawia mnie , co sie musi wydarzyc, zeby wyborcy swietej partii zrozumieli, ze pis i kosciol dzialaja na szkode panstwa polskiego. W historii Polski zawsze bylo sprawdzalo sie powiedzenie- slabe panstwo- oznaczalo - silny kosciol, a takie wydarzenia , jak Potop Szwedzki, konferderacja targowicka,konfereracja barska , rozbiory Polski, gdzie podczas ich ratyfikacji zasiadalo az trzech polskich biskupow ( Młodziejowski ? jako kanclerz ? był organizatorem sejmu, Ostrowski przewodniczył senatowi i delegacji podpisującej traktaty rozbiorowe, Massalski płomiennymi mowami za rozbiorem zyskał dla Kościoła miano ?czwartej potencji rozbiorowej? )- jest tego niepodwazalym dowodem .
Podyskutujemy w zimie, zobaczymy , czy wyborcy PiSu, beda nadal czcic swieta partie i jej przytakiwac i za nia powtarzajac, ze za wszystkie nieszczescia jest winna nasza przeszlosc- meczennictwo i wszystkie wojny niemiecko-bolszewickie.... no i brak reparacji od Niemiec , ktore by zasilily spolki koscielno-pisowskie !

Do Sebastiana. B. proszę ,pisz krócej, a rzetelniej: 1.podajesz stopę bezrobocia na poziomie-2,7%,GUS podaje za sierpień i wrzesień-4,8% w lipcu -4,9%.Pokazywane przez Ciebie ,,afery" -taśmowa, mocherowa,wyciągowa,reprywatyzacyjna nie miały najmniejszego wpływu na naszą gospodarkę.Natomiast łamanie prawa ,nieodpowiedzialne ,częste zmiany prawne (7 razy w ciągu 1 roku była nowelizowana ustawa o SN) i populistyczna polityka RPP i naszego rządu rozregulowały naszą gospodarkę co powoduje zmniejszanie się inwestycji silne zwiększanie zadłużenia i niedługo już znaczny wzrost bezrobocia-niestety. W niektórych firmach już obniżają wynagrodzenia ,chodzi o te ,działające na rzecz budownictwa. Odn. Amber Gold -prokuratorzy nieudolnie zajmujący się tą sprawą awansowali za czasów min.Ziobry.

Schweinehund myślałem, że jesteś na tyle inteligentny, że zrozumiesz iż te dane, które podałem są już przeliczone na złotówki. Wiadomo, że w Czechach są korony, w Niemczech euro a w Polsce złotówka. Sorry mój błąd na drugi raz będę pisał jak krowie na rowie. Podałem Tobie też imię i nazwisko dzienikarza to sobie znajdź na Internecie i poczytaj, chyba dasz radę czy to jest ponad Twoje siły:) jakby dziennikarz z wyborczej porównywał ceny, to by wybrał cukier, kiedy u nas przez spekulantów i panikę niestety ludzi, którzy dali się nabrać, że cukru nie będzie kosztował po 7-8 zł a w Niemczech był po 3-4 zł. To wtedy wyjdzie, że w Polsce jest dwa razy drożej na podstawie jednego produktu. Tak się robi manipulację i po Twoich wpisach widzę, że też jesteś w tym dobry:)

Daro tak jak myślałem jak się nie ma argumentu tj argument siły, wyzywanie, osiem gwiazdek, wyp...ać a zero odniesienia się do danych:)
Choop czy Bułgaria, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Węgry, Rumunia, Słowacja nie są w UE. Nie mam więcej pytań:)
Obywatel L wyraźnie napisałem że dane o bezrobociu są oparte na podstawie Eurostatu. GUS nie bada jaka jest stopa bezrobocia w Czechach.
Schweinehund Ty byś jeszcze Niemcom zapłacił za II wojną światową.
Pozdrawiam

Sebastian, nie odniosles sie rzeczowo w najamniejszym stopniu do mojej wypowiedzi, co oznacza ,ze opierasz swoja wiedze wylacznie i bezkrytycznie na tym co potrafiisz skopiowac i wkleic, a gdzie samodzielne myslenie?
Zdazyles juz przeczytac wypowiedzi innych w tym temacie? "Sorry moj blad" ??- i wszystko w temacie, te twoje wszystkie banalne wypowiedzi - to jedna wielka pomylka-po czesku OMYL !

obywatel L- brawo, za madry komentarz, jak sadze Sebastiana kopiarka nie ogarnia tego, jakie byly przyczyny i skutki wklejonych przez niego afer.
Wlasnie tacy ludzie jak on wybierajac piSS, ktory nam stworzyl kato-taliban, bija i beda bic brawa rzadzacym, nawet jesli nasz kraj popadnie w skrajnie totalna ruine.
Takie nastroje mielismy przed i podczas zaborow.
Czlowiek ten pisze o Rosji, a nie dostrzega podzialow spoleczenstwa na wlasnym podworku za ktore jest odpowiedzialny PiS i kk, uprawiajac polityke nienawisci , szczujac wraz ze swoimi wybrancami na tzw. gorszy sort, stworzony przez ciezko chorego (nie tylko na nienawisc) zakompleksionego starca, ktory sam nie wie co bredzi .

Sebastian naucz sie czytac i rozumiec jednoczesnie. W mojej wypowiedzi, napisalem bardzo jasno i wyraznie wyodrebniajac jakie kraje spoza Unii Eurojeskiej mam na mysli. Czlowieku zaczynasz sie juz gubic w tych swoich zdawkowych , bezymslnych sfrustrowanych wypowiedziach, ktore zaczales produkowac hurtowo. Kopiarka sie Tobie zespula?
Nie potrafisz w swoich komentarzach wyrazic wslanego(sensownego ) zdania i odniesc sie rozumnie do tematyki w dyskusji . Wypisujesz ,kopiujac jakies statystyki ,ktore niczego nie dowodza . W przeciwienstwie do Ciebie, a swoja wypowiedz opieram tutaj na wlasnych doswiadczeniach, ktore sa wynikiem moich spostrzerzen. Ja Bywam zagranica u naszych sasiadow zza Odry i wiem jakie sa tam realia cenowe, a Ty masz jakies porownania, ktore moglbys poprzec wlasnymi doswiadczeniami ? Czy wierzysz w czeskie bajki ?

Sebastian moglbys opisac precyzjnie, jaki np. ma wplyw (obok winy Tuska) wojna trzynastoletnia na obecna infalacje w Polsce ?
Slyszales o wojnie trzynastoletniej ?

Sebastian ma rację. Brawo...

Historyk 2, Sebastian ma racje, kosciol ma racje, piSS- dzielcy maja racje.... a wszystko co zle- to wina Tuska !
Przez takich majacych racje bezmyslnych potakiwaczy doszlo w historii naszego kraju wielokrotnie do tragedii;dzieki piSSowi , kosciolowi i madrym wyznawcom , jestemy na dobrej dorodze do powtorki !

Ewa i Historyk 2, ten sie smieje ,kto sie smieje ostatni.
Poczekajmy, zbawienie jest juz blisko, a bieda spowodowana ogromna inflacja juz zaciera rece i piszczy z radosci ,zeby takich bezmyslnych jak wy w koncu dopasc !
Zastanawiajace , co musi sie stac, zeby pomroczny lud zrozumial ,ze zmierzamy ku przepasci ekonomicznej i biedzie ?? Czy jednak musi sprawidzic sie powiedzenie- madry Polak po szkodzie , a mezatka po rozwodzie !

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.