czwartek, 29 lutego 2024

Wysoko inflacja

Chciałem z tego miejsca z całego serca podziękować partii rządzącej za 20% inflację. Bardzo zatem dziękuję, takiego dobrobytu na pewno się nie spodziewałem.

Ja też zauważyłem że na mojej misce ryżu brakuje 20 % I nie panikuję.Na wiosnę sieję ryż na mojej działce.

Łącz fakty i nie siej ruskiej propagandy.....

Będziemy pracować
na miskie ryżu

Nie ma co dziękować, oni tak z dobrego serca, zgodnie z prawem i sprawiedliwie. I nie narzekaj, za żadnego rządu nie wzrosły tak wynagrodzenia. Zobacz za te podwyżki ile możesz kupić sobie misek ryżu. Chyba misek ryżu mają ludzie dostatek, mieszkań też mają już wystarczająco dużo. Mieszkań nie kupują z tego bogactwa i w ten sposób powodują zapaść budownictwa. Co im budownictwo zrobiło? Jakie wredne to społeczeństwo.

Nie marudź, już dawno wynagrodzenie nie rosły tak szybko. Oni sobie zrobili podwyżkę tylko 40%, a szarzy ludzie mają aż 490 zł.

Krzych
Dotrzymali słowa. Przecież dotrzymali słowa. Obiecali POLSKĘ W RUINIE!!!!
widzę że niektórzy nie mają za co podstawowych zakupów zrobić, ale bronią jak lwy.

No w końcu się przbudzili płaczki Aż tęskniłem za wami

Jeżeli rozważam zakup czegoś co potrzebuje lub chce mieć - to mogę to kupić teraz albo za jakiś czas. Jeżeli kupię teraz - zapłacę 1 Jeżeli poczekam - zapłacę 1 + inflacja od dziś do dnia zakupu.
Co zrobię gdy jest spora szansa, że to coś podrożeje? Dopóki nie będę miał przekonania, że bardziej opłaca mi się odłożyć kasę w jakimś np depozycie bankowym , bo zarobię więcej niż wzrost cen i po zakupie jeszcze mi coś zostanie - zapewne będę kupował zanim podrożeje. Inni też tak bedą robić. I dlatego inflacja ma się dobrze. Bo ludzie widzą wzrost cen i mają przekonanie, że inflacja będzie rosła, a PIS proponuje obecnie obligacje rzadowe w listopadzie dla zwykłych Polaków 6,75 % na rok i od tego jeszcze biorą podatek belki wiec zostaje netto 5 % na rok gdy inflacja zbliza się do 20% ..... każdy który ma lokaty w banku traci obecnie minimum 15% na rok wiec jaki sens jest trzymać kasę ,,,,

Ich bieda nie dopadnie bo kroją spółki państwowe ile sią da. Czas zlikwidować państwowa własność wtedy nie będzie tak chorych sytuacji czyli nepotyzmu i kolesiostwa

Krzychu, jeżeli uważasz, że w Polsce jest taka duża inflacja i drożyzna, to mamy wolność, kupuj towary w Niemczech i oszczędzaj w euro. Niemcy mają niską inflację i podobno niższe ceny jak w Polsce. Mamy wolność. Po co narzekać. Przecież inflacja wg Ciebie jest tylko w Polsce i w Polsce jest tak źle, że ludzie nie mogą wytrzymać. Jak chcesz porównaćjak wzrósł poziom życia w Polsce za rządów niedobrego PIS, to porównaj np cenę benzyny w 2015 roku do ceny obecnej i najniższą roboczogodzinę wtedy i obecnie. Podpowiem benzyna w 2015 r. - 5 zł/litr, stawka roboczogodzinowa najniższa 5 zł/h i odpowiednio dzisiaj 8 zł/litr i 20 zł/h. To samo jest z chlebem, mięsem ... itp. Jakoś nie widzępaniki na stacjach benzynowych czy w sklepach spożywczych. Mniej TVNu i będziesz spokojniej żył i nie panikował.

Edek widać że jesteś zacofany teraz tak jak byłeś w 2015 r. Ludzie jak 38% ich elektoratu jest taka to po co tu pisać i marnować czas. Każdy wie ile zarabiał i zarabia, ile wydawał i wydaje. Oni nigdy nie zrozumieją prostej matematyki 2+2=4 bo wiecznie będą gadać że za Tuska było żle. A żle to teraz mało powiedziane bo jest beznadziejnie

edek weź zacznij sam trochę myśleć bo od oglądania TVP mózg zamienia ci się w g***o. Minimalną wartość roboczogodziny wyliczasz dzieląc pensję minimalną przez 168 godzin, więc w 2015 było to około 10,42 zł nie 5 zł. W roku 2022 minimalna stawka wychodzi 17,92 zł. A teraz porównaj sobie minimalną stawkę godzinową w Niemczech i w Polsce, odpowiednio 12 i 17,92 tylko nie zapomnij przeliczyć niemieckiej stawki przez kurs euro. Niemiec kupi 6 l paliwa a ty 2 l.

Edek. Specjalisty dobrego poszukaj sobie.

fakty: tego nie zobaczysz w TVPis (kurs eur 4,75 pln) obecne stawki brutto:
litr benzyny w niemczech to teraz 1,90 eur czyli 9,02 pln (32% wiecej )
litr benzyny w polsce teraz teraz 1,43 eur czyli 6,80 pln
stawka minim. w niemczech to 12 eur na godz 57 pln (289 % wiecej niż RP)
stawka minim w polsce to 4,14 eur na godz 19,7 pln
przeciętna płaca w niemczech to ok 4.000 eur czyli 19.000 pln (300% )
przeciętna płaca w polsce to ok 1.400 eur czyli 6.600 pln
i coś dla przykładu: średnia pensja nauczyciela w niemczech to ok 5.000 eur czyli 23.750 pln na miesiac....
pracownik biuro-administracyjny na start w biurze/ urzedzie dostaje ok 3.000 eur czyli 14.250 pln na miesiąc....

Krzychu jeszcze było dopisać, że dbają o twoje zdrowie i kręgosłup. Żeby nie inflacja to do piwnicy trzeba by było wrzucać 2 tony węgla. A tak wrzucisz niecałą tonę. Kręgosłup im podziękuje.

ciemny narodzie na całym świecie jest inflacja

Wrocek i inni, jeżeli wszędzie jest lepiej i taniej jak w Polsce i to o 35 % , to zakładajcie firmy i sprowadzajcie te towary do Polski. Ja bym chciał mieć firmę z rentownością 30%. Powtarzam, mniej TVNu i więcej zdrowego rozsądku. Wszędzie jest inflacja, a w Polsce wcale nie ma tragedii. Jakoś nikt z was maruderzy nie narzeka na brak pracy i to trzeba cenić.

edek oni tęsknią do czasów tuska gdzie róbta co chceta nam i naszym dzieciom jest dobrze bo mozna kraść nie płacić podatków wyzyskiwać innych.

Przecież wszyscy broniący obecnych nieudaczników przy korycie nie mają pojęcia skąd się bierze inflacja... A co dopiero trudniejsze zagadnienia z ekonomii... Proponuję się dokształcić zamiast powielać brednie z reżimowej tv.

edek to może porozmawiamy o cenie metra mieszkania, bo ropa jest ważna, jednak jako że jej nie posiadamy to jesteśmy zależni od cen światowych, jednak mieszkań w przeciwieństwie od ropy nie zaimportujesz. Tak patrzę na dane i widzę że między 2007 a 2015 cena metra wzrosła o 5%, a płaca o 40%. Natomiast od 2015 do 2022 cena metra wzrosła o 55% a płaca o 41%. Wiem że jako wierny fanatyk zwycięskiego PiS będziesz dumny bo Obajtek i Morawiecki kupili sobie po ileś posiadłości, co zapewne w statystykach podniosło średni metraż na głowę mieszkańca, jednak dostępność mieszkań większości się pogorszyła.

Do Krzychu. A co byś wybrał? Inflację, czy ruskie wojska w twoim mieście.?

Ja tam na waszym miejscu bym sie cieszyl. Mamy tylko 17.9 pct inflacji i jest to spadek. Inflacja spada. Spada ale w porownaniu do 2023 roku gdzie bedzie ppwyzej 25pct :)

Do edka i innych pisiorow skąd u was taka ciemnota zacznijcie trochę czytać różnego rodzaju analizy ludzi niezależnych a może wtedy otworzą się wam oczy.

Edek a po co sprowadzać towary z Niemiec, które po przeliczeniu na naszą siłę nabywczą są droższe? Jak Ty to widzisz?

Tomek i inni , przed chwilą pisałeś , że w niemczech jest taniej, a teraz już drożej. Zdecyduj się. Pytanie do wszystkich: Proszę o podanie przynajmniej jednej inicjatywy rządu PO +PSL, która przyniosła korzyści dla Polaków. Mam na myśli zarówno korzyści materialne jak i niematerialne. Chociaż jeden przykład.

Chce się wam tak szczuć i pisać farmazony? Jakby tylko w Polsce była ta inflacja. Jak koryto daleko, to ujadają i ujadają. Ruskie blisko można wyjechać jak tu źle i drogo.

Z zwolennikami PIS trudno rozmawiać na konkretne argumenty bo oni tak jak Prezes są przekonani że tylko oni są prawdziwymi polakami i mają rację a inni co myślą inaczej to albo głupki albo opcja niemiecka i ruska a jak się nie podoba to gorszy sort ma spierdalać za granicę .... Myślę jednak że już niedługo będą odczuwać spory dysonans między tym co słysza w TVpis a tym co widzą w realu....

Edek, towary w Niemczech są droższe dla Polaka bo zarabia w Polsce kilka razy mniej niż przeciętny Niemiec. Jeżeli ich towar jest droższy 1,5-2 razy w przeliczeniu na PLN to po co je zwozić?

Powoli, znam wiele osób którzy 7 lat temu było zagorzałymi Pisowcami a dziś jak im się to wypomni to się oburzają. Nic lepiej nie wpływa na światopogląd niż mniej kasy w kieszeni.

Widac ze sa sami ekonomisci w Grajewie. Licza, pisza tylko nie tam gdzie trzeba. To temat specjalnie dla gawedzi grajewskiej zeby mogli cos napisac. Dlaczego was nie widac na innych tematach dotyczacych Miasta Grajewa i Powiatu, oraz koscielnych, bo zostaly tylko obrazki jak w przedszkolu.

Edek zadaje pytania godne lidera Frontu Judei z Żywota Briana i zapewne taka sama by była z nim rozmowa. Polecam wklepać w youtube Żywot Briana - Co dali nam Rzymianie?

Ewa i Ewa - jaki związek ma inflacja, którą stworzył obecny rząd przez drukowanie pustego pieniądza i rozdawanie go na prawo i lewo do ruskich wojsk w mieście ?! Inflacja rośnie od kilku lat! Douczcie się!

Krzych wszyscy z Europy dziękują PiS za wysoką inflację:) w innych krajach tak namieszali, że u nich też inflancja wystrzeliła w górę:) tak to jest jak się ogląda jedyny program wyborczy PO czyli TVN:) dziękowałeś też partii rządzącej w 2016 za -0,6 % inflancji, czy np. w 2018 za 1,6% inflancji a może w 2019 za 2,3% czy w 2020 za 3,4% inflancji. Jeżeli Ty nie dostrzegasz co się teraz dzieje na świecie i co się działo przez ostatnie dwa lata, to ja nie mam więcej pytań:)

Tym razem zagłosuję na jedynie słuszną partię. Niech sie męczą z tym co zrobili przez rozdawnictwo . W innym przypadku zrzucą wszystko na Tuska czy innego następce bo nie da sie naprawić tak szybko tego bałaganu.

Starając się być obiektywnym. Aktualna inwazja Rosji na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego 2022. Dane GUS o inflacji rok do roku:
2021 marzec: 3,2%
2021 czerwiec: 4,4%
2021 wrzesień: 5,9%
2021 grudzień: 8,6%
2022 styczeń: 9,4%
2022 luty: 8,5%
Nie cała inflacja jest winą PiS, tylko nie mówcie że wszystkiemu winna wojna w Ukrainie, bo gdyby tak było to odczyt na koniec 2021 byłby maksymalnie w granicach 3,5%.

Oj tam oj tam .Wiedzą co robią, dbają o linię rodaków.

Dzisiejszy poziom inflacji to 18 %, a realna to ponad 20 %. Inflacja bazowa (czyli bez uwzględniania czynników zewnętrznych) wynosi 9-10 % z tych 18 %. Jakby nie liczyć polityka rządu doprowadziła do tego, że w skali roku zabierają nam jedną wypłatę. Mój wzrost płac wynagrodzenia w tym roku wyniósł 2 %, a więc zasadniczo i tak jeden miesiąc pracuję dla państwa za darmo. To na tym ma polegać polityka PiS, w myśl której coś dają, ale więcej zabierają??? Na to się nie piszę!!! Chętnie podyskutuję z każdym, ale na argumenty. Odpowiedzi typu: ,,inflacja jest wszędzie", ,,jak ci się nie podoba, to wyjedź na Zachód" są banalne i śmieszne, dlatego nie będę na nie odpowiadał.
P.S. Czyżby perspektywa drugiej Grecji, skoro obligacji skarbu państwa nie ma komu kupić na poziomie 8%. ,,Boże chroń królową".

wilqu idąc twoim tokiem myślenia pisowcy winni całemu złu europy i nie tylko świata też Przyjdą inni do władzy oby nie komuchy będzie raj dla nas , przedsiębiorców dla wszystkich.

Lelek, a czytałeś to "Niecała inflacja jest winą PiS..." to jest cytat z mego wpisu. Zarzut całkowicie niezasadny.

Do Wilqu od jesieni 2021 co się zaczęło z paliwami czemu o tym nie spomiales a może jest tak ze już niektóre kraje wiedziały o zbliżającej się wojnie i zwiększyły zakupy na świecie np. Chiny itp. I to tez zaczęło podbijać ceny surowców itp.

Do pana Edka-korzystne ustawy rządu PO-PSL to min: roczny, płatny urlop rodzicielski, 2.karta dużej rodziny, 3. ustawa deweloperska, która zobowiązuje banki powiernicze do sprawdzenia etapu budowy przed przelaniem pieniędzy,4.odzielenie prokuratury od rządu,5.drogi, 6. stadiony i orliki. Dla ciekawości -oproc. obligacji 10-letnich Grecji jest niższe niż naszych pomimo 3,5 razy wiekszego zadłużenia w stos. do PKB. To oznacza że jesteśmy postrzegani jako mniej wiarygodni aniżeli Grecja.

Teo12 Jeżeli chcesz tak zwalać wszystko na cenę ropy to popatrz na lata 2009 - 2011, zgodnie z twoim wywodem inflacja powinna być taka sama gdyż cena baryłki skoczyła z 40$ w 2009 do 120$ w 2011, czyli takim samym odstępie czasu. 2020 - 30$ do 2022 - 110$. Jak pisałem już kilkukrotnie, na skok inflacji w 2021 największy wpływ miały źle rozpisane tarcze Covidowe i zerwane łańcuchy dostaw. Pierwszy powód zwiększył popyt, drugi zmniejszył podaż, inflacja wszystko zaczęła regulować. Sam Glapiński mówił że na rynku jest zbyt dużo pieniądza, dlatego nie podnosi stóp, bo chciał aby inflacja zebrała jej nadmiar z rynku. Co do wiedzy na temat wojny to podobno amerykanie już we wrześniu przekazali informacje naszemu rządowi i innym członkom NATO że będzie wojna. Co w tym czasie rząd robił? Na bank nie zabezpieczał dostaw surowców, z tego co pamiętam wolał wojować z USA o nacjonalizację TVN, między innymi stwarzał problemy z nominacją Marka Brzezinskiego na ambasadora w Warszawie, oraz jak zawsze wojował z UE. Jak już kiedyś wcześniej pisałem, niecała inflacja jest winą PiS, tylko gdyby rząd chciał to ona by była niższa o 4/5 pp.

w najbliższych wyborach zagłosuję za tymi baranami niech dalej rządzą bo z pustego to i Salomon nie naleje bo ja z każdym miesiącem dzięki slabej złotówce zarabiam coraz to więcej i stać mnie nawet na parówki pasztet i kabanosy po 50 zł za kilo a o paliwie nie wspomnę bo kosztuje grosze czekam na to jak paliwo od nowego roku przekroczy pułap 10 zł za litr dopiero wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów pozdrawiam

Najważniejsze ,że im wyższa inflacja tym wyższe wpływy do budżetu państwa i jest więcej kasy do rozdysponowania swoim kolesiom . Wzrost inflacji to proces długofalowy a kumulacja złych decyzji rządy sprawiła że ta wystrzeliła a to że tak będzie było oczywiste.Przeciez cała Kasa na social pochodzi z dodruku.

Trzeba przyjzec się polskim państwowym spółkom które generują zyski kilkuset procentowe a spółki energetyczne nawet 7000% bankom które w większości są państwowe a działają jakby były w rękach największych wrogów Polaków

I co , Obywatelu L dumny jesteś z tych "osiągnięć "PO+PSL - karta dużej rodziny ... śmiechu warte - to szczytowe osiągnięcie Platformersów , ha, ha, ha . Ale mnie rozśmieszyłeś, dobre karta dużej rodziny i Orliki - to są osiągnięcia PO. A stadion narodowy właśnie się wali - ha , ha, sami widzicie - dno i wodorosty - jeszcze dziadek w wermahcie .

Do Edka; człowieku , chciałeś 1 przykład,podałem kilka i nadaj żle.No dobra, no to wg. ważności : 1. budowa 3tys.km autostrad i dróg szybkiego ruchu, 2. oddzielenie prokuratury od rządu, 3.ustawa deweloperska, 4. budowa kilku stadionów i wielu hal sportowych ,wielkich ,jak -Ergo Arena i małych szkolnych .Czy wiesz, że małe gminy miały pieniądze na hale przy każdej szkole podstawowej?. 5. roczny,płatny urlop rodzicielski.Może kolejność powinna być inna ,być może. Odnośnie prokuratury, to czy prokuratura kierowana przez p.Ziobrę rzetelnie oceni zarzuty NIK-u w stosunku do min. sprawiedliwości kier. przez p. Ziobrę. Myślę , że tak rzetelnie jak w sprawie wypadku p. premier Szydło ,gdzie min. zginęły dowody.

Do Edka . odnoszę wrażenie, że słabo znasz historię Pomorza i Śląska okresu II wojny wywołując sprawę "dziadka z wermachtu'. Na początku tej wojny Niemcy rozstrzelali na Pomorzu ok.40000 Polaków .Jeszcze niedawno tego nie wiedziałem.W takiej to atmosferze ok.50%
Polaków podpisało volkslistę.Można było nie podpisać i wyjechać, tylko nie każdy miał rodzinę w GG .Niektórzy , co nie podpisali trafili do Stutthofu. Polecam książkę ''Dziewczyny wojenne'', są tam spisane wspomnienia 13-stu młodych kobiet z różnych miejscowości w Polsce .Przeczytaj,podziękujesz mi.

Do obywatel l. Nie trudź się oni tego nie rozumieją tv PiS tak nie mówi szkoda czasu na b...kow

Po co te krzyki i pomstowanie na PiS. Jak nie chcesz płacić coraz drożej za polski chleb , benzynę i inne towary, to kupuj towary tańsze czyli np. niemieckie - tak chwalone za taniość i jakość. Mam znajomych którzy dla poprawienia samopoczucia, dowartościowania się i bycia pełną gębą Europejczykami kupują tani chleb w niemieckim Lidlu, tankują w Shellu lub Esso i biorą tanie kredyty w Deutsche Bank. Wiadomo Niemiec to nie Polak, nie oszuka ! Guten Gesundheit.

Do edka. A kto mocno i po cichu wspiera te niemieckie i francuskie markety twój PiS który dostaje dole procent. A naszemu narodowi nie wytłumaczysz że Biedronka nie jest polska. A my nic się nie nauczyliśmy i zawsze będziemy tylko burakami

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.