Woda w piwnicy

Po roztopach pojawiła mi się w piwnicy woda. Czy ktoś ma podobny problem? Co robić? Słyszałam, że w tym roku wiele osób ma ten problem w Grajewie i okolicy.

Wypompowywać na zewnątrz :)

Hej, dom wolnostojący czy budynek wielorodzinny? Czy masz odprowadzenie z rynien? Czy masz drenaż wokoło domu? Stare budownictwo czy nowe? Czy jest izolacja pionowa fundamentów? Doraźnie spróbuj w piwnicy w dogodnym miejscu zrobić około 0,5m dołek i wstawić pompę. Jeżeli chcesz pozbyć się problemu na dobre, trzeba odpowiedzieć na powyższe pytania i czeka cię modernizacja.

Wynosić wiadrami

Witam, mieszkamy w domu na głównej ulicy (wojska polskiego). Po odwilży również pojawiła się woda w piwnicy. Jest to pierwszy taki przypadek odkąd mieszkamy już ponad 20 lat, a przy remoncie piwnica była izolowana.

Też mieszkam na Wojska Polskiego, piwnica również była izolowana. Nigdy nie było tego problemu. Teraz mam wodę. Interesuje mnie izolacja pionowa fundamentów, poproszę o numer telefonu , jeżeli ktoś posiada do fachowców w tym zakresie.

U mnie straż wypompowała trochę wiadrami reszta wsiąkła ale to wodomierz rozsadziło

Jak nozna komentowac jak sa niedopuszczane komentarze o przyczynach wody w piwnicach. Gdzie sa zbiorniki rotacyjne zbierajace nadmiar wody. To nikt o tym nie mysli. To nasi dziatkowie o tym wiedzieli. A dzisiejszy po szkolach o tym nie wiedza. W innych panstwach o tym wiedza tylko nie u nas.

Z tego wniosek, że dawny inżynier, budowniczy planujący przy pomocy ołówka kopiowego i kartki papieru był o wiele mądrzejszy od dzisiejszego operującego komputerem i mającego dostęp do wiedzy oraz błędów poprzedników.

Bo kiedyś inżynier wybrał się w teren i widzial z czym ma do czynienia. Dziś projektują większość bez wizji lokalnej

Jedynym zbiornikiem rotacyjnym bylo Slepe Jeziorko ktore zbieralo wode z terenu miasta./

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.