wtorek, 19 marca 2024

• 3 komentarzy
  • 4416 wyświetleń

WARMIA Grajewo - TUR Bielsk Podlaski 0:1

W meczu drugiej kolejki rozgrywek podlaskiej IV ligi sezonu 2022/2023 piłkarze WARMII Grajewo w miniony czwartek na własnym boisku przegrali 0:1 z TUREM Bielsk Podlaski.

Przed spotkaniem uczczono minutą ciszy Pamięć zmarłego pod koniec lipca byłego zawodnika WARMII Zbigniewa Rzeniewicza.

Do meczu nasz zespół przystąpił bez czterech piłkarzy: Pawła Kossyka, Tomasza Dzierzgowskiego, Kamila Randzio i Pawła Zaniewskiego. W zespole TURA brakowało Łochnickiego i Popiołka. Pomimo znacznego osłabienia WARMIA w pierwszej połowie posiadała przewagę i miała znacznie lepsze sytuacje do zdobycia gola niż goście. Najlepszej z nich nie wykorzystał Dawid Kondratowicz, który w 24 minucie po doskonałym podaniu Tuzinowskiego był sam na sam z bramkarzem TURA, ale przegrał pojedynek z Plisiukiem. Dziesięć minut później z bliska strzelał Arkadiusz Mazurek, ale Plisuk instynktownie odbił piłkę.

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej części gry miała miejsce jak się okazało kluczowa akcja meczu – piłkę z lewej strony boiska otrzymał Patryk Niemczynowicz, który pięknym strzałem z ostrego kąta pokonał Filipa Święcińskiego. Nasz zespół atakował, próbując odwrócić losy tego meczu, ale pod nieobecność dwóch graczy decydujących o sile ofensywy naszego zespołu – Kossyka i Dzierzgowskiego nie było to łatwe. TUR w drugiej połowie grał znacznie lepiej niż przed przerwą, ale też miał problem ze stwarzaniem sobie sytuacji bramkowych. Wydaje się, że w tej sytuacji bardziej sprawiedliwy byłby remis, ale to goście dzięki „złotej bramce” Niemczynowicza cieszyli się z trzech punktów. Szkoda, bo było całkiem blisko, by przełamać passę ostatnich porażek z zespołem z Bielska Podlaskiego.

Kolejny mecz WARMIA zagra w niedzielę 21 sierpnia o godzinie 17:00 w Kolnie. W Grajewie będzie można zobaczyć nasz zespół w środę 24 sierpnia o 17:30 w meczu z CZARNYMI Czarna Białostocka.